Jak przyspieszyć wzrost włosów skutecznie?

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Wiele osób marzy o tym, by ich włosy szybko rosły. Jak przyspieszyć wzrost włosów i w jaki sposób najłatwiej można uzyskać pożądany efekt?


Spis treści do artykułu:

Sposób w jaki przyspieszyć wzrost włosów

Najczęściej zalecane są metody naturalne, ponieważ ich stosowanie przynosi pozytywne efekty bez negatywnych skutków ubocznych. Co stosować na porost włosów w każdej sytuacji? Podstawową metodą jest specjalna dieta na porost włosów. Choć zazwyczaj nie jest ona skuteczna w bardziej drastycznych przypadkach, to jednak często właśnie niedobory ważnych składników są powodem osłabienia i wypadania włosów. Dlatego też warto jeść te produkty, które zawierają istotne substancje.


Wypadanie włosów może być spowodowane między innymi niedoborem żelaza. Jak przyspieszyć porost włosów na głowie w takim przypadku? Najlepiej wzbogacić dietę o takie produkty jak wątróbka i zielone warzywa. Osłabienie włosów często jest za to spowodowane niedoborem selenu. Obydwie te substancje warto jest pozyskać z naturalnych źródeł, ponieważ syntetyczne preparaty są gorzej przyswajalne i mogą powodować skutki uboczne.

Czy istnieją sposoby na szybki porost włosów? Oczywiście! Domowe sposoby również się znajdą!

Należy do nich przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Samo niewłaściwe mycie włosów może bowiem powodować ich wypadanie. Zbyt gorąca woda może uszkadzać cebulki włosowe, dlatego zdecydowanie lepiej jest myć włosy letnią wodą. Podczas mycia należy wykonywać masaż głowy, który poprawi ukrwienie skóry. Sposoby na porost włosów to między innymi stosowanie szamponów, które zawierają odżywcze dla skóry głowy składniki. To zapobiega jej przesuszeniu i poprawia także stan rosnących włosów. Na szybki porost włosów może zadziałać również czesanie ich specjalną szczotką. Chodzi przede wszystkim o to, by masowała ona skórę głowy podczas czesania.

Naturalne sposoby na porost włosów – zioła

W tym przypadku najlepiej sprawdza się pokrzywa. Napar z niej można stosować zarówno do skóry głowy, jak i wewnętrznie, jako wspomaganie uzupełnienia poziomu żelaza. Sprawdzone sposoby na szybszy porost włosów (w tym domowe sposoby) zawierają zazwyczaj takie rady jak wmasowywanie w skórę głowy soku z pokrzywy lub picie takiej mikstury.


Co przyspiesza porost włosów poza ziołami?

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, co przyspiesza wzrost włosów, są naturalne środki takie jak olej rycynowy na porost włosów. Preparaty przyspieszające wzrost włosów to przede wszystkim naturalne środki ziołowe. Aby włosy stały się gęstsze, stosuje się przede wszystkim olejek rycynowy. Nie należy jednak stosować go wewnętrznie, ale wmasowywać go w skórę głowy.

Jak pobudzić wzrost włosów poprzez stosowanie olejku rycynowego?

olej rycynowy

Należy wmasowywać olejek tak długo, by mieć pewność, że składniki wchłaniane są przez skórę. Można to robić palcami, ale część osób używa do tego celu miękkiej szczoteczki. Warto również dodatkowo ogrzać skórę głowy, na przykład poprzez nałożenie specjalnego czepka. Olejek dobrze jest trzymać na włosach przynajmniej przez dwie godziny. Takie działanie jest zwykle najlepszą odpowiedzią na pytanie, co na porost nowych włosów można stosować z metod naturalnych.

Co na szybki porost włosów do stosowania wewnętrznego?

Preparat na wzrost włosów zawiera zazwyczaj takie zioła jak pokrzywa i skrzyp. Skrzyp zawiera krzem, który jest niezbędny po to, by włos w ogóle mógł zostać wybudowany. Sposób na szybki porost włosów to czasem również łagodne środki uspokajające, ponieważ stres zawsze wpływa na włosy negatywnie. Dlatego czasami warto zastanowić się, czy dobrą odpowiedzią na pytanie: „co na szybszy porost włosów, gdy domowe sposoby nie chcą działać?” nie jest po prostu relaks.

Ostatnia aktualizacja tekstu: 15.10.2018
Źródła:
  1. Natural Hair Growth Secrets: How to Grow Natural Hair Long, Argena Hall, CreateSpace Independent Publishing Platform, 2015, ISBN: 1511474270, 9781511474276
  2. Pielęgnacja włosów w domu Porady Lekarza Rodzinnego, Marta Jendraszak, Wydawnictwo Literat, 2016, ISBN: 8375277983, 9788375277982