Fryzura na zakola u mężczyzn – jak ukryć łysinę odpowiednią fryzurą?

jaka fryzura na zakola będzie dla mnie odpowiednia?

Zakola to obszary na głowie pozbawione włosów – pogłębiają się z czasem i łączą z łysiną występującą na czubku głowy, prowadząc w końcu do pełnego wyłysienia. Występują przede wszystkim u mężczyzn, chociaż pojawiają się czasem także u pań. U kobiet prowadzą raczej do przerzedzenia włosów niż do ich całkowitego wypadnięcia. Wielu mężczyzn, którzy zmagają się z łysieniem, traci pewność siebie wraz z utratą włosów. Istnieją jednak rozmaite sposoby na walkę z zakolami, z których można skorzystać – specjalne tabletki, odżywki, wcierki czy zabiegi. Sposobem na ukrycie zakoli jest zaś odpowiednia fryzura – z czego warto skorzystać choćby i wówczas, gdy dopiero czeka się na efekty kuracji. Jakie są najlepsze fryzury dla mężczyzn z zakolami? Jak ukryć zakola, by jednocześnie nie prezentować się śmiesznie?


Spis treści do artykułu:

Jakie fryzury na zakola stosować – kilka porad

Im mniejsze zakola, tym łatwiej ukryć je stosując różne fryzury. Zakola damskie są wyjątkowo łatwe do ukrycia, ponieważ zwykle chodzi tutaj tylko o przerzedzenie włosów. Z kolei męskie zakola mogą zajmować różny obszar. Wszystko uzależnione jest od indywidualnego przypadku, jednak wdrożenie leczenia możliwie jak najszybciej – gdy tylko zaczyna się zauważać problem – pozwala zwykle zatrzymać na głowie więcej włosów. Idealne fryzury dla ludzi z zakolami wykorzystują zawsze pozostałe włosy, by zamaskować problem.

Wszystko jednak zależy od reszty włosów – ich gęstości, grubości i długości. Jeśli ktoś ma obszerne zakola, a do tego krótkie, przerzedzone włosy, może tylko zadbać o schludny wygląd fryzury. Niewiele natomiast da się wówczas zamaskować i chyba najlepiej byłoby ogolić głowę. Wielu panów świetnie się prezentuje nawet bez włosów. To fryzura na Jasona Stathama, który zresztą sam walczył z zakolami i świetnie sobie z tym poradził – wystarczy spojrzeć!

Fryzury męskie – krótkie zakola

Jeśli ktoś dopiero zaczyna mieć zakola, jaka fryzura będzie dla niego najlepsza? Mężczyzna, który ma jeszcze małe zakola, nie musi się przesadnie martwić. W zasadzie nawet pozostawienie włosów w takim stanie, w jakim są, niewiele zmieni. Jeśli jednak chce on ukryć ich wypadanie, ma do dyspozycji liczne fryzury męskie z zakolami, które są jednocześnie modne i świetnie się sprawdzą w tej sytuacji.

Taka fryzura o wygolonych bokach i dłuższej czuprynie na górze jest odpowiednia dla panów o różnym kształcie twarzy. Sprawdzi się zarówno u mężczyzn o ostrych, topornych rysach, jak i u mężczyzn o bardziej okrągłych twarzach. Tej pierwszej grupie doda lekkości wyrazu, a tej drugiej większej smukłości twarzy. Znakomicie również zakryje zakola. W zasadzie w tej chwili takie strzyżenie pozwala uzyskać najmodniejsze fryzury dla osób z zakolami. Włosy można całkowicie wygolić po bokach, albo zdecydować się na efekt stopniowania ich długości. Przykłady takiej fryzury poniżej:

Przygotowanie tej fryzury do wyjścia nie jest trudne – trzeba tylko odpowiednio ułożyć górę. Warto wspomnieć, że posiadanie brody bardzo pomaga ukryć zakola, ponieważ dosyć znacząco odwraca od nich uwagę.

Wysokie czoło i zakola – jaka fryzura?

Do wyboru współczesnych panów są naprawdę przeróżne fryzury męskie. Wysokie czoło, zakola, przerzedzone włosy – wszystko to wpływa jednak na możliwości wyboru. Jeśli włosy mężczyzny są odpowiednio gęste i długie, świetnym pomysłem na fryzurę jest zaczesanie dłuższej grzywki na bok. Wówczas zasłania się jedno zakole, a drugie staje się wyraźnie mniej widoczne Grzywka zaczesana asymetrycznie to bardzo dobry pomysł, jednak musi być ona odpowiedniej długości. Wystarczy spojrzeć:

Wymogiem jest tutaj posiadanie 8-10 cm grzywki (reszta krótsza). Lepiej zaczesywać ją na bok lub pod skosem, ponieważ zaczesanie choćby długich włosów do góry spowoduje, że cała twarz będzie nieproporcjonalnie wydłużona. Przy wysokim czole będzie to sprawiało bardzo dziwne wrażenie. To świetna fryzura na zakola, którą w dodatku można bardzo szybko przyszykować samodzielnie. Wystarczy wetrzeć we włosy trochę pianki, a następnie umiejscowić nowy przedziałek – bardziej na lewo lub bardziej na prawo. Zaczesując włosy, warto to zrobić tak, by końcówki z grzywki lekko na nie opadały. Wówczas fryzura będzie stwarzać wrażenie lekkości, świeżości. Można też zaczesać ją na bok, ale tak, by nie opadała na czoło.

Fryzury z zakolami dla osób młodych

Jaka fryzura przy zakolach sprawdzi się najlepiej dla młodych mężczyzn? Warto wiedzieć, że łysienie może się zacząć w różnym wieku – nawet u nastolatków. Wówczas oczywiście najważniejszą sprawą jest szybkie skonsultowanie się z trychologiem, by jakoś temu przeciwdziałać. Przerzedzone włosy trzeba jednak jakoś ukryć! Liczne fryzury męskie na zakola sprawdzą się u młodzieży. W internecie można znaleźć liczne, męskie fryzury na zakola, które mogą stanowić źródło inspiracji. U młodych panów można wręcz zaczesać włosy z tyłu do przodu, jak tutaj:

Wymogiem jest jednak posiadanie dość długich włosów, by takie zaczesanie było możliwe. Wystarczy użyć nieco żelu czy pianki, wetrzeć je we włosy, a następnie ułożyć je do przodu lub lekko po skosie. Męskie fryzury z zakolami mogą być również naprawdę fantazyjne – można wygolić boki częściowo i zrobić na nich jakieś ozdobne wzory. Popularna wśród młodych mężczyzn jest również fryzura na samuraja/wikinga. Jeśli chodzi o zakola, będą co prawda wówczas widoczne, jednak całość i tak będzie się świetnie prezentować. W takim wypadku włosy w pasie od czoła do karku muszą jednak być bardzo długie, by można je było spiąć czy związać.

Fryzury dla facetów z zakolami a leczenie jako prawidłowe podejście 

Wielu panów patrząc w lustro stawia sobie pytanie jaka fryzura na zakola pomoże w ich konkretnym przypadku. Jeśli chodzi o zakola, fryzura może je ukryć lub podkreślić – wszystko zależy od woli mężczyzny i kształtu jego twarzy. Niektórzy prezentują się wyjątkowo dobrze także i z lekką łysiną po bokach głowy. Ukrywanie jej też jest jednak męskie i nie trzeba się tego wstydzić. Każdy przecież chciałby wyglądać dobrze, w czym mogą pomóc modne, męskie fryzury. Zakola jednak wówczas nie znikną – zostaną tylko ukryte. Oczywiście, warto inwestować w dobre fryzury męskie, by zwiększyć swoją pewność siebie. Zakola jednak także mogą zniknąć i problem fryzury zniknie wraz z nimi – warto tylko wdrożyć odpowiednie leczenie. W przypadku bardzo zaawansowanego stadium łysiny istnieje możliwość zgłoszenia się do trychologa, by zdiagnozował powód łysienia.

Można także zacząć lepiej pielęgnować włosy, zgłosić się na odpowiedni zabieg zagęszczający włosy lub rozpocząć suplementację produktami przeciwko łysieniu. Takim środkiem jest między innymi VitalHair. To popularny produkt pod postacią kapsułek – w 100% naturalny. Pozwoli zagęścić włosy tak, jak tego nie zrobi żadna fryzura. Zakola przestaną być w końcu kłopotem, a wszystkie fryzury będą dla takiego mężczyzny znowu dostępne!

Ostatnia aktualizacja tekstu: 20.06.2019
Źródła:
  1. allure.com
  2. menshairstylestoday.com