Jak zagęścić włosy? Sposoby na rzadkie włosy i większą objętość

Jak zagęścić włosy? Domowe sposoby i profesjonalne zabiegi

Wiele osób zastanawia się co zrobić, żeby mieć gęste włosy. Jeśli są zdrowe, piękne i mocne nie tylko świadczą o zdrowiu całego organizmu, ale również podnoszą atrakcyjność danego człowieka. Niestety, wiele przyczyn składa się na pogorszenie stanu włosów – na ich osłabienie, wypadanie, przerzedzenie i mniejszą puszystość. Osłabione włosy prezentują się gorzej – wyglądają, jakby było ich mniej, a ich objętość również jest mała. Istnieją jednak domowe sposoby na gęste włosy, stosowane jeszcze przez nasze babcie czy prababcie, jak też profesjonalne kosmetyki i zabiegi zagęszczające włosy. Co zrobić, żeby włosy były gęste? Oto kilka porad!


Spis treści do artykułu:

Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Cienkie włosy mają o wiele mniejszą objętość niż zdrowe, normalne kosmyki. W związku z tym bardzo krótko po wymyślnym ułożeniu stają się oklapnięte. Zaczynają przylegać do głowy, a przy tym nieładnie się elektryzują oraz nadmiernie przetłuszczają. Ważne jest więc by często je myć, pozbywając się zanieczyszczeń i nadmiaru łoju. Z drugiej strony należy to robić odpowiednimi kosmetykami, które nie będą dodatkowo obciążać włosów, ale zadbają o ich odżywienie i regenerację. Jak zagęścić włosy? Kosmetyki domowej roboty są często jeszcze lepsze niż te ze sklepowej półki, a cena skompletowania wszystkich potrzebnych składników jest o wiele niższa.


Oto kilka pomysłów na maseczki na gęste włosy:

  • maseczka na włosy z jajka i oliwy – 2 jajka należy dobrze wymieszać z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Mieszankę należy nałożyć na włosy i pozostawić na około 15-20 minut. Po tym czasie trzeba umyć włosy szamponem, jak zwykle. Można też najpierw zastosować szampon, później maseczkę jajeczną, a następnie spłukać ją i nałożyć zwykłą odżywkę, po czym ją także spłukać.
  • nafta i żółtko na włosy – 4 łyżki nafty mieszamy z 1 żółtkiem i 3 łyżkami oleju rycynowego. Taką mieszankę nakładamy na włosy i wmasowujemy w skórę głowy przez około 5-10 minut, po czym zawijamy ją ręcznikiem i pozostawiamy na całą noc. Rano należy spłukać maseczkę z włosów, myjąc je zwykłym szamponem, jak zwykle. Kurację warto powtarzać 1 raz w tygodniu.
  • maseczka z drożdży – jest sposobem na szybką poprawę kondycji włosów, ich zagęszczenie i szybszy wzrost. Drożdże zapobiegają także ich nadmiernemu wypadaniu. Maseczkę przygotowujemy dodając do 2 łyżek drożdży 2 łyżki miodu oraz pół szklanki jogurtu. Zaczynamy od dodania do drożdży odrobiny ciepłego mleka. Trzeba je odstawić w ciepłe miejsce na kilka/kilkanaście minut, po czym wymieszać z pozostałymi składnikami i nałożyć na włosy na godzinę. Gdy ten czas upłynie, maseczkę trzeba dokładnie spłukać.

Kosmetyki na zwiększenie objętości włosów

Jak zwiększyć objętość włosów? Stosując sprawdzone, profesjonalne kosmetyki! Przygotowywanie domowych maseczek na włosy może być męczące, podczas gdy w sklepach dostępne są gotowe produkty, które wystarczy nałożyć na włosy i spłukać.


Co na zagęszczenie włosów sprawdzi się najlepiej?

  • Dużą popularnością (i to nie bez powodu!) cieszy się produkt VitalHair. Działa on od środka organizmu, więc efekty są długotrwałe, a wraz z włosami dbamy także i o resztę organizmu. VitalHair jest bowiem preparatem w pełni naturalnym, regenerującym strukturę włosa, ale wpływającym też pozytywnie na skórę i paznokcie. Jednak są i inne kosmetyki na przerzedzone włosy, o których należy tutaj obiektywnie wspomnieć.
  • Popularnym sposobem zagęszczania włosów jest Piloxidil. To specjalny roztwór przeciw łysieniu, który nadaje się do stosowania przez mężczyzn i przez kobiety. Zawiera minoksydil, którego celem jest zwiększenie przepływu krwi przez skórę i stymulowanie syntezy DNA. W efekcie regularnego stosowania pojawia się bujniejsze owłosienie i zahamowanie nadmiernego wypadania włosów. Jednak wpływ na zdrowie pozostawia tutaj wiele do życia i z tego powodu trzeba być bardzo ostrożnym stosując taką terapię. Niejednokrotnie słyszy się o sytuacjach, w których ktoś dużo bardziej sobie zaszkodził po stosowaniu Piloxidilu.
  • Wiele różnych odżywek, serum, czy też na przykład płynny jedwab do włosów. Rzadkie włosy wyraźnie się zagęszczają i stają piękniejsze, a ich objętość się zwiększa, jednak kosmetyki te należy stosować systematycznie, na przykład 2 razy w tygodniu lub przy każdym myciu włosów. Efekty nie są też natychmiastowe i nie są to rezultaty trwałe. Niewłaściwa pielęgnacja, stres, częste farbowanie czy prostowanie włosów i tak wpływają na ich kondycję i mogą je osłabić.

Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie włosów

Istnieją różne sposoby na zagęszczenie włosów, jednak jeśli kogoś interesuje zagęszczenie włosów na stałe, może się zdecydować na specjalne zabiegi fryzjerskie. Istnieją przy tym różne metody zagęszczania włosów, ale większość z nich niestety posiada różną trwałość, a przy tym jest droga. Sporo osób narzeka też na dużą inwazyjność zabiegu, który przy późniejszej, nieodpowiedniej pielęgnacji może źle wpłynąć na stan naturalnych włosów. Włosy można przedłużać w następujący sposób:

  • metodą klipsów,
  • przez ultradźwięki,
  • przy użyciu microringów.

Włosy można także zagęszczać i uzupełniać decydując się za zabieg transplantacji. Jest to już jednak inwazyjny sposób na gęste włosy. Chodzi bowiem o pobranie i przeszczepienie mieszków włosowych z jednych miejsc do innych.


Uzupełnianie włosów i zagęszczanie włosów – cena i opinie

Jak mieć gęste włosy? Można skorzystać z metody zagęszczania przy pomocy włosów doczepianych. Po pewnym czasie konieczne jest jednak uzupełnienie włosów, albo przesunięcie doczepów wyżej, by nie było ich widać. Jeśli chodzi o zagęszczanie włosów, opinie na temat stosowania doczepów są różne – przede wszystkim z uwagi na cenę. Gdy chodzi o zagęszczanie włosów, Warszawa jest oczywiście miastem, w którym oferta jest najlepiej rozwinięta. Jednocześnie ceny są proporcjonalnie wysokie. Płaci się na przykład 5 złotych za pasemko, przy czym dla uzyskania zadowalającego efektu potrzebnych jest średnio 100 dodatkowych pasm.

Dobry sposób na rzadkie włosy to również ich zagęszczenie taśmami. Cena wynosi jednak kilkaset złotych (około 700) za 12 taśm, przy czym wówczas uzyska się tylko lekki efekt. To dosyć drogi sposób, a przecież co pewien czas włosy trzeba uzupełniać i przesuwać wyżej, co generuje dodatkowe koszty.

Ostatnia aktualizacja tekstu: 12.06.2019
Źródła:
  1. Natural Cures for Hair Loss; M. Usman, John Davidson; Mendon Cottage Books, 2015
  2. Dr. Weaver’s Black Hair Loss Guide: How to Stop Thinning Hair and Avoid Permanent Baldness; Dr. Seymour Weaver; Wheatmark, Inc, 2015
  3. Milady’s Standard Cosmetology; Arlene Alpert, Margrit Altenburg, Diane Bailey; Cengage Learning; 2002