Naturalne i szybkie sposoby, które wspomogą porost włosów

Co na porost włosów - lista produktów

W społeczeństwie coraz powszechniejszy staje się problem z wypadaniem włosów, w związku z tym wielu z nas zastanawia się co na porost włosów (w tym i brwi)? Jeśli Ty również walczysz z tym problemem pewnie często zadajesz sobie podobne pytania, nie tylko co jest dobre na porost włosów, ale przede wszystkim co jest najlepsze na porost włosów? Czy staromodne preparaty na porost nowych włosów takie kozieradka, maść końska czy nafta kosmetyczna na porost włosów to jedynie mit powtarzany z pokolenia na pokolenie? A może faktycznie takie kosmetyki na porost włosów mają rację zastosowania? Zapraszamy do artykułu!

Jakie preparaty na porost włosów i cebulek warto rozważyć?

Czy istnieją sprawdzone metody radzenia sobie z tym problemem? Jeżeli zapoznaliśmy się z podstawowym podłożem występowania problemów z włosami, a także wyzbyliśmy się z naszego życia tak zwanego stresu oksydacyjnego, czas sięgnąć po kolejne rozwiązania, które będą w stanie pozbyć się problemu. Na rynku istnieją różne produkty wspomagające porost, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka z nich. Znajdźmy więc coś na porost włosów co będzie skuteczne dla Ciebie!

Spis treści do nawigacji po artykule

 1. Ampułki do włosów stymulujące porost
 2. Maseczki na porost włosów
 3. Serum na porost włosów i podobne maści
 4. Odżywki wzmacniające włosy
 5. Olejki do włosów
 6. Spray na porost włosów
 7. Płyny do włosów
 8. Wybrane produkty na porost włosów

Pierwszym wybór – ampułki na porost włosów

Ich zaletą jest dozowanie. Płyn na porost włosów zawarty w ampułkach jest przeznaczony do jednorazowego użytku co sprawia, że produkt nie wietrzeje tracąc właściwości. Ampułki zwykle zawierają witaminy z grupy B oraz naturalne wyciągi z roślin, które stymulują cebulki pobudzając włosy do wzrostu. Ampułki wmasowuje się w skórę głowy co dodatkowo poprawia ukrwienie. Natomiast te pełni istotną rolę w dostarczaniu składników odżywczych do wnętrza włosa.

Sprawdzone maseczka na porost włosów

Podobnie jak maska na wypadające włosy mają one wiele substancji nawilżających. Te wnikają we włókno włosa sprawiając, że stają się lśniące i gładkie. Maseczka na porost włosów to produkt, który stosuję się 2-3 razy w tygodniu w zależności od zaleceń na etykiecie. Wspomniana maseczka na wypadające włosy pozwoli nam nie tylko zahamować łysienie ale też odbudować i zregenerować zniszczone pasma. Maseczka na włosy wypadające to produkt łatwy w użyciu, który pomaga w pielęgnacji włosów od zewnątrz. Jednym z częściej wymienianych produktów na forach są odżywka (lub maska) Wax, Vichy na porost włosów lub stara, dobra i sprawdzona mieszanka, czyli maseczka z jajka na porost włosów.


Serum do włosów na porost oraz maści

Jest ona bardziej skoncentrowana niż maska czy ampułki i zawiera najczęściej syntetyczne substancje czynne mające pobudzić włosy do prawidłowego wzrostu. Alternatywą dla maści są wcierki na porost włosów. Najlepsza wcierka na porost włosów to taka, która zawiera witaminy z grupy B i skutecznie pobudza krążenie. Prócz maści i wcierek warto, też wspomnieć o serum na porost włosów te dostępne na rynku najczęściej łączą ze sobą substancje syntetyczne i składniki naturalne dla lepszego efektu.

Odżywka na porost włosów lub na wypadające włosy

Środek na porost włosów w formie odżywki jest naprawdę łatwy w użyciu oraz dostępny niemal w każdym sklepie. Pomagają one w codziennej pielęgnacji, a regularność przy wypadających włosach jest bardzo ważna, jeśli chcemy uzyskać długotrwałe efekty.

Olej kokosowy na porost włosów

Kokosowy olej na porost włosów nie powinien być rafinowany. Można też zastosować inny olejek na porost włosów np. olejek łopianowy. Wielu z nas nie zdaje też sobie sprawy jak dobra jest pokrzywa na porost włosów. Napar z pokrzywy używany jako płukanka może skutecznie zminimalizować wypadanie, zaś skuteczność ma rzekomo podobną jak woda brzozowa na porost włosów. Ile w tym prawdy niestety nie wiemy. Nauczyłyśmy się unikać próbowania każdego zioła do włosów ;).

Spray do włosów stymulujący porost

Spray na porost włosów przeznaczony jest dla wszystkich osób, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów czy nawet łysienia. Może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Spray na porost włosów zawiera w sobie składniki, które pozytywnie oddziałują na skórę głowy i wzmacniają cebulki włosów. Spray na porost włosów wpływa również na pogrubienie struktury włosów i ich wzmocnienie. Regularne stosowanie sprayu na porost włosów sprawia, że proces wypadania włosów zostaje zatrzymany i zaczynają pojawiać się nowe włosy. Aby spray przyniósł odpowiednie rezultaty należy stosować go bezpośrednio na skórę głowy oraz zastosować pełną kurację, czyli zużyć całe opakowanie.

Płyn na porost włosów

Osoby posiadające problemy związane z włosami, a dokładniej problem z łysieniem sięgają po różnego rodzaju środki, aby poprawić ich kondycję. Na rynku możemy znaleźć między innymi tabletki, maski, odżywki, ale także płyn na porost włosów. Skąd coraz większa popularność akurat płynów na porost włosów? To wszystko dzięki temu, że ów płyny posiadają w swoim składzie bardzo dużo substancji leczniczych. To dzięki tak bogatemu składowi coraz chętniej sięgamy po tego typu preparaty. Zawarte substancje zwalczają samą przyczynę, która tworzy łysienie, a nie tylko skład, który odpowiedzialny jest za pobudzanie komórek włosowych do działania. To czyni tego typu preparaty za rewelacyjne. Połączenie składów leczniczych z regeneracyjnymi daje niesamowity efekt w działaniu.

Podsumowanie i ranking produktów wybranych przez czytelników

Nazwa preparartuZaletyWady
Na porost włosów Vital Hair

1. Vital Hair
 • Bogaty w naturalne składniki skład.
 • Zawiera biotynę i ekstrakt z kiełków grochu, które wspomagają wzrost włosów.
 • Ochrania przed szkodliwymi czynnikami.
 • Wzmacnia włosy.
 • Niska dostępność, nie zawsze można kupić tabletki w aptece.
 • Ilość tabletek w opakowaniu mogłaby być większa.
 • Jedno opakowane nie wystarczy dla maksymalnych efektów kuracji.
 • Wcierka Jantar stymulująca wzrost włosa

  2. Wcierka Jantar
 • Wspomaga wzrost włosów, odżywia je i wzmacnia.
 • Hamuje wypadanie włosów.
 • Niska cena produktu.
 • Prosta aplikacja niezabierająca wiele czasu.
 • Może wzmagać przetłuszczanie skóry głowy.
 • Jej zapach może nie do końca odpowiadać wielu osobom.
 • Efektywna kuracja wymaga zastosowania przynajmniej kilku opakowań.
 • Wcierka do skóry głowy Lady Banfi

  3. Wcierka do skóry głowy Lady Banfi
 • Znacznie przyspiesza porost włosów.
 • Duże opakowanie starczające na dłuższy okres czasu.
 • Hamuje wypadanie włosów.
 • Zawiera alkohol, może podrażnić skórę głowy. W bardzo skrajnych przypadkach powodować efekt odwrotny do zamierzonego - powodować wypadanie.
 • Niska dostępność produktu.
 • Posiada nieprzyjemny zapach.
 • Szampon Farmona Radical dla ułatwienia porostu baby hair

  4. Radical, kompleks odżywczy w ampułkach
 • W pełni naturalny skład.
 • Wspomaga wzrost włosów oraz je wzmacnia.
 • Sprawia, że włosy stają się bardziej błyszczące.
 • Mała ilość produktu w stosunku do ceny.
 • Może wysuszać skórę głowy.
 • Wydajność pozostawia wiele do życzenia.
 • Jak widać jest naprawdę wiele produktów, które działają od zewnątrz. Jednak nie możemy zapominać, że przede wszystkim należy dbać o włosy od wewnątrz dla zmaksymalizowania efektów. Z wymienionych wyżej produktów warto sięgnąć po kapsułki na porost włosów VitalHair. Wygodna forma tabletek pomoże dostarczyć naszym włosom to co niezbędne, co klasyfikuje je jako preparat na porost włosów, który niewątpliwie zajmuje jedno z topowych miejsc wśród produktów tego typu.

  Ostatnia aktualizacja tekstu: 11.01.2020
  Źródła:
  1. Chemia preparatów fryzjerskich i ich działanie na włosy oraz bezpieczeństwo i higiena pracy w zawodzie fryzjer: praca zbiorowa, Zuzanna Sumirska, Firma Wydawniczo-Medialna P.P.H.U. „Suzi”, 2006, ISBN: 8391769879, 9788391769874
  2. Hair Care: An Illustrated Dermatologic Handbook, Zoe Diana Draelos, CRC Press, 2004, ISBN: 0203314247, 9780203314241