Na co zwrócić uwagę wybierając tabletki przeciw wypadaniu włosów?

Tabletki na wypadanie włosów

Zdrowe i gęste włosy to marzenie niejednej osoby. Człowiek traci dziennie kilkadziesiąt włosów i jest to normą. Możemy mieć powody do niepokoju gdy zauważymy, że włosy zaczynają wychodzić garściami. Utratę włosów w znacznej mierze determinują czynniki genetyczne i zmiany hormonalne w naszym organizmie. Problemy ze zdrowiem również mają wpływ na kondycję naszych włosów. W przypadku nadczynności tarczycy mamy do czynienia z łysieniem plackowatym. Ważne jest aby znaleźć główną przyczynę wypadania włosów. A wtedy wystarczy zadecydować – czy to szampony, serum, odżywki, a może tabletki będą dla nas najskuteczniejsze?


Spis treści do artykułu:

Tabletki, które powstrzymają wypadanie włosów znajdziemy w każdej aptece

Na rynku jest duży wybór preparatów kosmetycznych regenerujących włosy i zapobiegających ich wypadaniu. Niestety lecz szampony, odżywki i maseczki nie rozwiążą problemu jeżeli mieszki włosowe zostały uszkodzone. Należy wówczas dobrać odpowiednią farmakoterapię, która skutecznie zacznie przeciwdziałać utracie kolejnych włosów.


Na co zwrócić uwagę wybierając dobry produkt?

Skuteczny lek na wypadanie włosów powinien zawierać odpowiednie witaminy i minerały. Należy do nich biotyna (witamina B7), która musi być dostarczona od zewnątrz, gdyż nasz organizm jej nie produkuje. Tabletki na wypadanie włosów również powinny mieć w składzie witaminę D, która korzystnie wpływa na ich kondycję. Bardzo ważne aby dostarczać ją szczególnie podczas dni pozbawionych słońca. Tabletki przeciw wypadaniu włosów powinny zawierać też witaminę A, która wzmacnia nasz układ odpornościowy i poprawia stan naszych włosów. Lek na wypadające włosy powinien mieć w składzie kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12. Dostarczają one tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek naszego ciała.
tabletki przeciw wypadaniu

Jakie tabletki chętnie wybierają konsumenci?

 • Najlepsze tabletki na włosy mocne, zdrowe i lśniące to [eafl id=”359″ name=”” text=”kapsułki VitalHair”]. Suplemement skutecznie pobudza cebulki włosów do wzrostu jednocześnie zapobiegając wypadaniu kolejnych. Na wypadanie włosów tabletki VitalHair są przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Preparat powstał dzięki starannie dobranym naturalnym składnikom, które hamują przerzedzanie włosów i dbają o skórę głowy. Na łysienie plackowate leki nie wszystkie pomogą lecz preparat VitalHair doskonale poradzi sobie z problemem. Tabletki, które wspomogą walce z łysieniem to VitalHair bardzo dobrze wypadają na tle innych preparatów i warto po nie sięgnąć, zwłaszcza, że aż 38% użytkowników, którzy regularnie walczą z procesem porostu włosów wskazało tę pozycję jako swojego faworyta!
 • Tabletki na wypadające włosy Revalid to popularny lek, który zawiera kompleks witamin i minerałów niezbędnych w procesie odbudowy struktury włosa. Suplement zawiera znaczną ilość białek siarkowych, są one podstawowym składnikiem włosów. W ogólnym rankingu zebrały 13% głosów.
 • Suplement Profolan to kapsułki na wypadanie włosów, które uzupełniają niedobór biotyny w organizmie. Przyjmowanie leku zapobiega nadmiernemu łysieniu i wspomaga proces keratynizacji włosów. W podsumowaniu ankiety uzyskał 15% głosów.
 • Wciąg ze skrzypu polnego to naturalne tabletki na wypadanie włosów. Składniki leku takie jak skrzyp polny, drożdże oraz witaminy chronią zarówno włosy jak i paznokcie przed ich nadmierną kruchością i łamliwością. Wynik uzyskały identyczny jak Profolan – 15% wszystkich głosów.
 • Środki na łysienie androgenowe są dostępne na rynku i cieszą się dużą popularnością. Biotebal należy do jednych z nich. Po trzech miesiącach kuracji widoczne już są pierwsze efekty stosowania suplementu. Wynik – 5% głosów.
 • Procerin to lek przeciw wypadaniu włosów u mężczyzn, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Substancje zawarte w tabletkach pobudzają mieszki włosowe do produkcji nowych włosów. Ogólny rozrachunek to 3% ankietowanych.
 • Dobry produkt na problemy związane z androgenami to preparat Provillus. Naturalne wyciągi z roślin stymulują mieszki włosowe i chronią włosy jednocześnie nie zaburzając gospodarki hormonalnej. Tutaj wynik plasuje się na równie średnim poziomie 7%.
 • Serum Colosregen to lek na wypadanie włosów, który stymuluje mieszki do wzrostu włosów oraz regeneruje skórę głowy. W sieci promowane jest jako aktywne serum wspomagające rośnięcie włosów, aczkolwiek większość z ankietowanych podobno do tej pory poszukuje tej aktywności ;). Emulsja przeznaczona jest do skóry ze skłonnościami do różnego typu łysienia m.in. plackowatego, androgenowego. Wybrało je 4% ankietowanych użytkowników.
 • Preparat na receptę, który wspomoże walkę z łysieniem plackowatym i występują również w postaci płynów do użytku zewnętrznego to Alpicort E. Wynik to tylko 3%.
Ostatnia aktualizacja tekstu: 10.01.2020
Źródła:
 1. Leksykon dermatologiczny, Andrzej Kaszuba, Zygmunt Adamski, Tom 1 i 2, Czelej, Lublin 2011, ISBN: 978-837563-063-3

 2. The Histopathology of hair loss Current concepts, Hideo Uno, Upjohn Company, The Upjohn Company, 1988