Szampon na porost włosów dla mężczyzn – ranking kosmetyków

Szampon na porost włosów dla mężczyzn

Coraz więcej osób ma problem z wypadającymi włosami. Zastanawiają się wtedy, jak wzmocnić włosy lub czym należy się kierować, aby znaleźć dobry szampon na porost włosów. Okazuje się, że na rynku pojawia się coraz więcej tego rodzaju środków.


Spis treści do artykułu:

Odpowiednie szampony na porost włosów

Jednym z najczęściej padających na forach internetowych pytań związanych z tą tematyką, jest to, czym wzmocnić włosy. W tym przypadku można bowiem działać niejako dwutorowo. Z jednej strony powinno się robić wszystko, aby przyspieszyć porost włosów. Warto w tym kontekście użyć na przykład kapsułek VitalHair, które wspomogą szampon na łysienie androgenowe i nie tylko. Z drugiej z kolei dobrać odpowiedni szampon na szybki porost włosów lub posiadający preparaty wzmacniające włosy. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych potrzeb każdego z nas.

Jednak nim skupimy się na wyborze odpowiedniego szamponu, to powinniśmy sięgnąć troszkę głębiej, do tematu samej struktury włosa. Aby była możliwa ich szybka odbudowa i co najważniejsze przyspieszony wzrost, na którym w tym wypadku chyba nam najbardziej zależy, to musimy zdawać sobie sprawę, w który element należy oddziaływać najmocniej. Otóż najważniejsza jest dla nas warstwa rdzenna włosa, która odpowiada za fundament strukturalny i to od niej zaczyna się cały proces kreacji i powstawania włosów. Jak samo etymologiczne znaczenie rdzenia oznacza – rdzeń znajduje się w środku włosa, nie jesteśmy więc ogromnie przekonani do produktów, które mają oddziaływać na niego od zewnątrz. Powiedzmy sobie o tym bardzo metaforycznie – czy chcąc zmienić smak nadzienia ciasta próbowalibyśmy smarować zewnętrzną warstwę lukrem? Czy może raczej spróbowalibyśmy użyć strzykawki i wstrzyknąć cudowny, nowy posmak bezpośrednio do środka lub wcisnąć pewną strukturę, która się w tym środku rozpuści i wpłynie na całość? Odpowiedź zostawiamy Wam.

Szampon na wypadające włosy to niestety nie jest pewnik

W Internecie pojawia się coraz więcej grup dyskusyjnych dotyczących wypadania włosów. Problem ten spotyka głównie mężczyzn i to nie bynajmniej w podeszłym wieku. Dla wielu z nich szampon na porost włosów polecany jest jako ostatnią deskę ratunku. Zacznijmy więc od tych „cudownych” rekomendacji. Jaki szampon na wypadające włosy wybrać?

Nazwa szamponuZalety szamponuWady szamponu
Szampon dla mężczyzn Alpecin Coffein C1

Alepcin - Jest to szampon przeznaczony na porost włosów, który swoje działanie opiera na zawartości kofeiny.
 • zawiera substancje czynne zapobiegające obniżaniu produkcji włosów spowodowanej działaniem hormonów,
 • przyczynia się do pielęgnacji delikatnych włosów,
 • wzmacnia strukturę włosa, zapobiegając w ten sposób ich wypadaniu.
 • przeznaczony wyłącznie do walki z problemem łysienia androgenowego.
 • Szampon Revita

  Revita - Jest to szampon z bardzo bogatym składem, który przyczynia się do likwidacji łysienia, a także stymulowania komórek włosów do aktywności, wpływając na ponowny ich wzrost.
 • zawartość kofeiny, procyjanidyny, C1 oraz C2 wpływa na hamowanie procederu tworzenia DHT,
 • obecność L-karnityny, biotyny, peptydów miedzi powoduje pobudzenie włosów do wzrostu,
 • aminokwasy zapewniają lepsze odżywienie dla włosów,
 • przeznaczony jest dla każdego niezależnie od rodzaju łysienia,
 • posiada właściwości przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne.
 • może powodować nadwrażliwość na składniki zawarte w kosmetyku.
 • szampon revitax

  Revitax - Szampon na porost włosów w formie serum z bogatym składem, który dba o poprawę kondycji włosów oraz zapewnia ich ponowny wzrost.
 • przyczynia się do pobudzenia wzrostu włosów,
 • preparat dba o intensywną pielęgnację włosów,
 • efekty są dostrzegalne po dłuższym stosowaniu.
 • Szampon Dermena łagodzący wypadanie włosów

  Dermena - Jest to szampon zawierający bogaty skład witaminowy, który pomaga w walce z wypadającymi włosami.
 • hamuje wypadanie włosów,
 • pielęgnuje delikatne, osłabione włosy, skłonne do nadmiernego wypadania,
 • zmniejsza przetłuszczanie się włosów,
 • może być stosowany po zakończonej chemioterapii,
 • może być wykorzystywany każdego dnia
 • może powodować nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie.
 • Szampony na porost włosów to bardzo dobre rozwiązanie na problemy z ich wypadaniem, jednakże w niektórych przypadkach mogą nie przynieść spodziewanych rezultatów. W takich sytuacjach alternatywa będą tabletki, które działają wspomagająco na dany problem.

  Przede wszystkim warto kierować się osobistymi preferencjami. Niezwykle istotne jest to, czy nie jesteśmy przypadkiem na coś uczuleni. Jeśli tak, powinniśmy wybrać szampon na szybszy porost włosów o odpowiednim składzie. Nie należy oszczędzać. Im lepsza i bardziej renomowana firma, tym lepiej. Wybór tego rodzaju preparatów jest niezwykle szeroki. Z pewnością każdy znajdzie na sklepowej półce coś dla siebie. Pamiętajmy, że każdy szampon przyspieszający porost włosów jest inny, dlatego dokładnie czytajmy etykiety na opakowaniach!

  Jak powinien działać dobry szampon porost włosów?

  W laboratoriach dużych firm kosmetycznych i nie tylko codziennie powstają nowe receptury pozwalające stworzyć produkt, który ułatwi życie milionom ludzi na całym świecie. Problem łysienia dotyczy coraz większego odsetka populacji. Z roku na rok na rynek wchodzą jednak produkty, które pozwalają powstrzymać ten proces. Tak naprawdę nie wyeliminujemy wypadania włosów całkowicie, ale może ograniczyć skalę zjawiska w nawet przyzwoitym stopniu. Jednak my szczerze wątpimy czy dla osób, które traktują swoje włosy jako fundament atrakcyjności i dobrego samopoczucia będzie to wystarczające.

  Więc co na wzmocnienie włosów ostatecznie wybrać?

  Bardzo często, w przypadku jakichkolwiek problemów z organizmem, zastanawiamy się tylko nad tym, jak zneutralizować skutki danej choroby czy zaburzenia. Tymczasem wielu z nas zapomina, że wszystko ma swoją przyczynę. Gdy już zastanowimy się, jaki szampon na wypadanie włosów kupić, sięgnijmy do powodów naszych kłopotów. Zamiast myśleć w kategoriach, jak wzmocnić włosy, zdajmy sobie sprawę z tego, że szkodliwy wpływ ma na nie między innymi wiele czynników mechanicznych, złe odżywianie się, używki, zła jakość snu, stres, wysoka temperatura, osłabienie, zbyt częste prostowanie włosów lub ich farbowanie.

  Odpowiedź na pytanie w stylu „co na wzmocnienie włosów” nasuwa się sama. Na wstępie powinniśmy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować skutki ich niszczenia! Zamiast wyłącznie kupować szampon przyspieszający porost włosów, zacznijmy więc bardziej dbać o swoje zdrowie. Warto też zapoznać się ze zdrowymi praktykami pielęgnacji włosów.

  Ostatnia aktualizacja tekstu: 12.01.2020
  Źródła:
  1. Kosmetyki naturalne: łagodna pielęgnacja skóry i włosów, sprawdzone receptury domowych kosmetyków, Maria-E. Lange-Ernst, Świat Książki, 1995, ISBN: 8371291663, 9788371291661
  2. Hair and Hair Care Cosmetic Science and Technology, Dale H. Johnson, CRC Press, 1997, ISBN: 082479365X, 9780824793654